Dodany: 2012-07-23 10:54:46

 

Podatek od spadków i darowiznPodatki są bardzo różne i mają bardzo szeroki przekrój i mogą obciążać najróżniejsze rodzaje działalności i aktywności nie tylko gospodarczej, ale i wszelkiej zarobkowej czy dochodowej.

 

Spadek i darowizna to inaczej mówiąc przekazanie majątku z tą różnicą , że spadek otrzymuje się po kimś w ramach testamentu lub zgodnie z postępowaniem prawnym w przypadku braku testamentu podkreśla księgowy biuro rachunkowe szczecin. Darowizna to akt prawny na mocy którego przekazuje się komuś majątek, jest to o tyle inna forma od testamentu, że ma niepodważalny charakter tzn. jeśli ktoś był w pełni świadomy jej przekazania to nie da się jej unieważnić lub dzielić z kimś innym.

 

Deklaracje podatkowe w tym obszarze są bardzo trudne i często klienci mają z nimi problemy, udają się wówczas do biuro rachunkowe szczecin i tam odnajdują właściwe rozwiązanie sprawy. Od tak otrzymanego majątku musimy uiścić podatek na rzecz skarbu państwa, jest on określoną stawką podatkową wyrażoną w procentach od majątku przekazywanego w ten sposób..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Podatek od spadków i darowizn
Nick: